Najlepszy Pierwszy Taniec

Oferta

Najczęściej wybieranymi przez pary technikami tańca są walc angielski lub dwa razy szybszy walc wiedeński. Pierwszy z nich pozwala wykorzystać wiele elementów lirycznych, czyli piękne pozy i gesty, które zapewniają romantyczny wyraz prezentacji. W drugim dominują dynamiczne kroki i efektowne obroty.

Każda choreografia wzbogacona jest o elementy tańca współczesnego, co pozwala na ciekawsze oddanie emocji niż „czysty” taniec towarzyski. Dzięki temu Wasz pierwszy taniec będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Choreografia układana jest specjalnie pod wasze możliwości i potrzeby.

Poza tym mogą Państwo połączyć walca z innym tańcem towarzyskim takim jak rumba, jive, cha cha, samba. Wymaga to jednak zmiksowania muzyki pasującej do różnych stylów. Mogę zaproponować wykorzystanie elementów innych technik takich jak hip-hop, break dance, locking, popping, jazz, taniec klasyczny, współczesny (modern), rock’n’roll, tango argentyńskie, salsa, bachata, merenge. Zależy to od upodobań pary. 

Przygotowanie pierwszego tańca obejmuje indywidualne spotkania z instruktorem. Taka forma zajęć umożliwia uzyskanie szybkich postępów. W ciągu kilku zajęć trwających po 60 min, przedstawię około 3-minutową choreografię, indywidualnie dostosowaną do możliwości tancerzy. Jeżeli życzą sobie Państwo przygotowanie bardziej rozbudowanej prezentacji, to zaleca się wydłużenie kursu w zależności od potrzeb.

Na pierwszych zajęciach zaproponuje muzykę. Jeżeli chcą Państwo tańczyć do swojej ulubionej piosenki, to trzeba się liczyć z tym, że nie do każdego utworu pasuje np. walc wiedeński i wtedy zaproponuję inny taniec lub muzykę, której metrum i tempo będzie zgodne ze stylem. Poleca się tańczenie do nagrania z odtwarzacza, a nie do muzyki granej na żywo przez orkiestrę, gdyż może ona znacząco odbiegać od oryginalnej wersji.


divider
divider

Navigation